ff

logo skola okej

Oznamy a novinky

Šachisti opäť na medailových pozíciách

16. mája sa v Zákamennom konal šachový turnaj žiakov základných škôl. Našu školu zastupovali chlapci – Jakub Sirovatka a Adam Hmíra (obaja zo 6.A). Za dievčatá bojovala Silvia Šamajová (5.B).

Odohrali 7 kôl šachových partií a boli úspešní.

Silvia Šamajová získala zlatú medailu v kategórii dievčat narodených v roku 2006 a mladších za 5 vyhratých partií.

Jakub Sirovatka získal striebro v kategórii chlapcov narodených v roku 2004 a mladších tiež za 5 vyhratých partií. Adamovi Hmírovi sa za 4 výhry a jednu remízu už žiaľ medaila neušla.

V sobotu, 20. mája, zas Stanislav Slivoň zo 6.A podal najlepší výkon vo svojej doterajšej šachovej „kariére“, keď porazil dvoch favoritov na celkové prvenstvo v turnaji. Zo šachového turnaja žiakov v Žiline si tak zaslúžene vybojoval 2. miesto v kategórii chlapcov do 14 rokov.

Všetkým šachistom zo ZŠ Clementisova držíme palce do ďalších turnajov. Špeciálne tým, ktorí sa o týždeň zúčastnia Majstrovstiev SR v rapid šachu v Ružomberku.