Kde bolo, tam bolo, boli raz dve planéty. Totálne odlišné, ale napriek tomu rovnaké. Boli od seba vzdialené mnoho biliónov kilometrov a nevedomky na seba pôsobili. Boli si navzájom Slnkom aj Mesiacom. Vo vesmíre neboli žiadne iné planéty, hviezdy, iba ony dve. Prvá planéta sa volala Biela a druhá Čierna.

Biela planéta bola tá najkrajšia planéta, akú ste kedy videli. Bola živá, farebná, žiarivá, neskutočne krásna. Kam ste sa pozreli, tam boli pestrofarebné vtáky, motýle, zeleň, kvety, more a vždy usmievajúci sa ľudia. Boli k sebe milí, srdeční, mali sa radi, rešpektovali sa, správali sa k sebe úctivo. Radovali sa z každého dňa prežitého na planéte. Panovala tam spravodlivosť. Nikto sa nemusel báť o svoj život. No proste, bola to planéta ako lusk...

Kyberšikana je vysmievanie alebo vyhrážanie sa niekomu na internete. Je to zastrašovanie dotyčného, zvyčajne veľmi citlivého. V súčasnosti je kyberšikana trendom v niektorých horších teenagerských skupinách. Zabávajú sa na osobe, ktorá sa nemá ako brániť. Mali by si však položiť dôležitú otázku – čo z toho vlastne majú? Prinesie im šikanovanie niekoho prostredníctvom internetu úspech, šťastie alebo lásku? Nie. Iba sa spravia zaujímavými pre svoju partiu. Ako môže vôbec niekto nazvať kyberšikanu len neškodným žartom? Ľudia (samozrejme, len niektorí) robia kvôli kyberšikane zúfalé činy. Iní majú šťastie a niekto im pomôže. Zveria sa najbližším a tí im pomôžu.

{youtube}KWoPeQLlOIg{/youtube}

{youtube}Nu15kqRpVYI{/youtube}