ff

logo skola okej

Oznamy a novinky

Medaila pre ZŠ Clementisova z Majstrovstiev SR v šachu

Dejiskom celoštátneho finále Majstrovstiev Slovenska v zrýchlenom šachu základných i stredných škôl  bolo tento rok mesto Topoľčany.

Vo štvrtok 15.12.2016 pricestovalo do Topoľčian  30 žiakov a 27 žiačok ZŠ zo všetkých kútov Slovenska, aby zviedli súboje o post majstrov Slovenska.  Štartovná listina predpovedala už od začiatku silné a napínavé boje v oboch kategóriách. V oboch kategóriách hrali viacerí účastníci tohtoročných majstrovstiev sveta v Rusku a v Gruzínsku. Najmä však kategória žiačok bola zaujímavá účasťou bronzovej medailistky z Majstrovstiev Európy 2016.   Svojich zástupcov do Topoľčian vyslali víťazné školy zo všetkých ôsmich krajov Slovenska a neodradila ich ani vzdialenosť – vyhrala láska k šachu a súťaživý duch.

Účastníci hrali tempom 2 x 15 min + 5 sek/ťah  sedem súťažných kôl v súlade s pravidlami pre rapid šach. Prvé štyri šachovnice z turnaja žiakov i  z turnaja žiačok sa hrali na online šachovniciach. Doprovod, tréneri a rodičia účastníkov si mohli v príjemnom prostredí pozrieť videokomentár od úradujúceho šampióna v kategórii mužov veľmajstra Milana Pachera zjednotený aj s online šachovnicami.

Favoritkou v kategórii žiačok bola spomínaná medailistka z Majstrovstiev Európy Viktória Nadzamová z Košíc, ktorá však v poslednom kole vo vzájomnom súboji o striebro prehrala s Luciou Ševčíkovou – žiačkou ZŠ Clementisova KNM. Z celkového víťazstva sa tešila Dominika Tomčíková – účastníčka majstrovstiev sveta 2016 v Rusku v kategórii dievčat do 14 rokov.