Prihlásenie

sova ZÁKLADNÁ ŠKOLA CLEMENTISOVA 616/1, 024 01 KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 

Oznamy a novinky

Žiaci diskutovali o dezinformáciách a komunizme

picture1

Dňa 30. 4. 2025 sa na   Základnej škole Clementisova  konali interaktívny workshop  s názvom „Aká je dynamika šírenia dezinformácií, hoaxov a propagandy na internete a sociálnych sieťach?“  a projekt  „Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom“  pre žiakov  6. - 9. ročníka, ktoré viedli odborníci Tomáš  Kriššák a František  Neupaver. 

Lektor Tomáš Kriššák  žiakom vysvetlil, ako jednoducho sa môže nepravdivá informácia dostať medzi ľudí a aké nebezpečné dôsledky môže mať jej šírenie. Na konkrétnych príkladoch ukázal, ako odlíšiť pravdivý obsah od zmanipulovaného a čo všetko si treba všímať pri čítaní správ alebo sledovaní obsahu na internete. Pán Neupaver formou filmu, básne  informácii o „ nenápadných hrdinov“ priblížil žiakom ľudí, ktorí nám svojimi postojmi prinavrátili slobodu, predstavil a porovnal život v slobode a neslobode na základe osobnosti.

 Žiaci boli počas prednášky veľmi aktívni – kládli otázky, zdieľali vlastné skúsenosti a zapájali sa do diskusií. Pre mnohých to bolo prvé hlbšie stretnutie so závažnými spoločenskými témami, a práve preto bolo také dôležité, že prednášky prebehli v bezpečnom a zrozumiteľnom prostredí školy.

 Ďakujeme obom lektorom za prínosnú návštevu a cenné poznatky!

Koordinátor VMR

IMG3432
picture3
IMG3434
picture1