ff

logo skola okej

Oznamy a novinky

OKRESNÉ KOLO V BASKETBALE

Dňa 30.1.2018 sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale žiakov a tiež žiačok základných škôl. Turnaj sa odohrával na ZŠ Nábrežná v Kysuckom Novom Meste. Bola to postupová súťaž, v ktorej víťazi postupujú do regionálneho kola. Našu školu, ZŠ na Clementisovej ulici v KNM reprezentovalo 21 žiakov. Družstvo chlapcov tvorili títo žiaci: Peter a Matúš Kubaščíkovci, Patrik Bielik, Jakub Vachálek, Patrik Jurky, Dávid Kačerík, Samuel Hájnik, Jakub Skokan, Nicollas Kolárik, Matej Škultéty, Maroš Šidlík a Dávid Moravčík z 8. a 9. ročníka. Dievčenské družstvo tvorili: Laura Chúpeková, Simona Martinčeková, Viktória Vlčková, Dominika Šinalová, Simona Várošová, Alexandra Trúchla, Rebeka Mažgútová, Nikola Palaštyová, Mia Chudejová a nehrajúca kapitánka Erika Trúchla, ktorá sa deň pred turnajom zranila pri tréningu. Prišla spoluhráčky aspoň podporiť.

Dievčatám sa darilo. Obsadili 1. miesto a postupujú do ďalšieho – regionálneho kola. Môžu sa prebojovať až na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sú vrcholom súťaže! Dievčatá, všetci Vám držíme prsty! Chlapci, po veľmi vyrovnaných výkonoch medzi všetkými súperiacimi družstvami, obsadili pekné 3. miesto.