DSCF6009.jpg

Žiaci našej školy sa pravidelne už niekoľko rokov zúčastňujú akcie venovanej štúdiu cudzích jazykom. Inak tomu nebolo ani tento rok. Štyridsaťpäť žiakov 6.- 9.ročníka navštívilo 26. septembra Bratislavu, kde sa na Hviezdoslavovom námestí konalo podujatie venované Európskemu dňu jazykov. Tu mohli sledovať kultúrny program, v stánkoch jednotlivých krajín riešiť úlohy, hlavolamy, hádanky a zbierať body, ktoré vymenili za malý darček. Zároveň zisťovali, aké dôležité je v zjednotenej Európe ovládať nie jeden, ale aspoň dva cudzie jazyky.

Milí rodičia, pozývame vás na prvé stretnutie v školskom roku 2016/2017, ktoré bude dňa 19.septembra 2016. Už od 15.00 hod bude rokovanie rady ZRPŠ (triedni dôverníci), následne plenárne ZRPŠ a po jeho skončení aj triedne schôdzky. Tešíme sa na stretnutie s vami.

predseda ZRPŠ 

Mgr. Janek Július

FINALNY PLAGA OK ok OK 1000

DSC05125.jpg

         Uprostred prázdnin, v čase od 2. do 11.augusta 2016, sa konali v rakúskom meste Mureck MAJSTROVSTVÁ EURÓPSKEJ ÚNIE v šachu mládeže v kategóriách do 8 rokov, 10 rokov, 12 rokov a 14 rokov. MEU organizuje šachový spolok Graz v Murecku. Mureck je hraničné mesto Rakúska a Slovinska, kde dva štáty ale aj mesto od seba rozdeľuje rieka Mura.   

Slovenskú republiku reprezentovali tri dievčatá – sestry Martina a Jana Šošovičkove z Novej Dubnice a Lucia Ševčíková z Kysuckého Nového Mesta.

Lucia Ševčíková je žiačkou ZŠ Clementisova KNM, kde má vytvorené výborné podmienky na reprezentáciu školy i mesta KNM na vrcholných šachových podujatiach. Do reprezentácie SR bola nominovaná vďaka medailovému umiestneniu na Majstrovstvách SR 2016.