Srdečne pozývame všetky deti,  rodičov, starých rodičov, známych i priateľov školy na VIANOČNÉ   TRHY, ktoré sa uskutočnia na ZŠ Clementisova v KNM 11. decembra 2014 od 14,00 – 19,00. Môžete si pozrieť i zakúpiť rôzne výrobky, vianočné ozdoby či sladké dobroty vlastnoručne zhotovené žiakmi našej školy.

Tento rok by sme chceli prispieť výťažkom z Vianočných trhov na veľmi náročnú a závažnú operáciu absolventky našej školy, ktorá môže byť zrealizovaná len vo Veľkej Británii. Podporíme i  deti zo sociálne-znevýhodneného prostredia.

 TEŠÍME SA NA VÁS :o)

Videozáznam Katarínskeho plesu 2014

 

Základná škola, Clementisova  616/1 príjme od 01.12.2014 vyučenú kuchárku s ovládaním všetkých činností z profesie kuchárky, príprava a výdaj obedov v školskej jedálni

Pracovné podmienky:

Pracovný čas: od 6:30 do 14:30
Práca na zmeny: jednozmenný pracovný režim

Požadované vzdelanie:

Stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe:

minimálne 2 roky praxe

   

 Dňa 11.  a 12. októbra  2014  v Dome kultúry sa Základná škola Clementisova  zúčastnila výstavy  v spolupráci so záhradkármi  Kysúc, kde boli vystavované aj práce žiakov školy. Súťažilo sa v štyroch kategóriach:

,, Najkrajšie jablko,  hruška, zelenina  a aranžmán.“

Z veľkého množstva vystavovateľov  Okresný  výbor  Slovenského zväzu záhradkárov udelil diplom  Základnej škole  za  6. miesto  v súťaži  ,,O najkrajší  aranžmán“.  Výstava  bola spojená  s poradenskou službou a včelárskou prednáškou.

Monday

V škole sa po prvýkrát konal Anglický týždeň. Keď nám učiteľka oznámila, že sa niečo také bude diať u nás na škole, veľmi som sa potešila. Povedala nám, že to bude buď Brit alebo Američan, ale aj tak som dúfala v Američana. Nakoniec to aj bol Američan Ray, žije štyri roky na Slovensku a moc nám nerozumel. Hneď v prvý deň, keď prišiel, sa nám predstavil. Samozrejme po anglicky.

Všetko sa to začalo 6. októbra príchodom nášho nového „učiteľa“ Raya. Už na prvý pohľad  sme všetci tušili, že je to milý a charizmatický človek. V ten istý deň sme začali s konverzáciou. Spoločne sme sa všetci zoznámili, povedali mu naše mená, odkiaľ sme.  Keďže nevedel po slovensky, tak sme mu zo začiatku skoro nič nerozumeli a zabávali sme sa na jeho, pre nás neznámom, americkom prízvuku.