Už tradíciou medzi angličtinármi v našom okrese sa stala súťaž s názvom Feel the English in Verses, ktorú organizujú pani učiteľky zo základnej školy Nábrežná. Každoročne so žiakmi vyberáme vhodné súťažné príspevky, ktoré sa potom učia prednášať. Súťažne sme sa tento rok zúčastnili v troch kategóriách: recitácia poézie (Natália Juríčková, 9.A), prednes prózy (Veronika Marková, 8.A a Terézia Hájniková, 9.A) a čítanie neznámeho textu (Ivana Hmirová, 9.A a Ivana Uríčková, 9.A). Nesúťažne vystúpili žiaci 9.A s nacvičeným divadelným predstavením Bald Soprano.

Devín_1.jpg

Triedy 6.A a 9.A sa rozhodli, že sa počas Dňa detí spoločne vydajú na exkurziu do Bratislavy. Ráno sme preto hromadne nastúpili na rýchlik do hlavného mesta a dobrodružstvo mohlo začať. Kým žiaci 9.A chceli spoznávať mesto a jeho centrum, mladší žiaci si naplánovali prehliadku hradu Devín.

Žiaci 6.A sa dlho nevedeli dočkať koncoročného výletu. Preto sme sa neskutočne potešili, keď sme ráno v utorok 24.5. nasadli do autobusu. Nabalení sladkosťami a očakávaniami sme sa vydali smerom Terchová. Najskôr sme sa zložili na Chate Horskej služby, kde sme plánovali prespať, a hneď na to sme sa vybrali na prvú spoločnú túru. Z parkoviska Vrátna-Výťah sme cez les zamierili na Chatu na Grúni.