V sobotu 17.decembra sa v Nesluši konal Šachový turnaj družstiev mladších žiakov. Našu školu ZŠ Clemenisova reprezentovalo štvorčlenné družstvo – Lucia Ševčíková, Stanislav Slivoň, Silvia Šamajová a Lea Psocíková. Všetci odohrali 7 zápasov. Lucia Ševčíková získala 6,5 boda, Stanko Slivoň 4 body, Silvia Šamajová 2 body a Lea Psocíková 3,5 boda. Celé družstvo sa umiestnilo na 5. mieste.

Na záver turnaja boli vyhodnotení aj jednotlivci. Lucia Ševčíková sa umiestnila v kategórii dievčat na 1. mieste.

Dejiskom celoštátneho finále Majstrovstiev Slovenska v zrýchlenom šachu základných i stredných škôl  bolo tento rok mesto Topoľčany.

Vo štvrtok 15.12.2016 pricestovalo do Topoľčian  30 žiakov a 27 žiačok ZŠ zo všetkých kútov Slovenska, aby zviedli súboje o post majstrov Slovenska.  Štartovná listina predpovedala už od začiatku silné a napínavé boje v oboch kategóriách. V oboch kategóriách hrali viacerí účastníci tohtoročných majstrovstiev sveta v Rusku a v Gruzínsku. Najmä však kategória žiačok bola zaujímavá účasťou bronzovej medailistky z Majstrovstiev Európy 2016.   Svojich zástupcov do Topoľčian vyslali víťazné školy zo všetkých ôsmich krajov Slovenska a neodradila ich ani vzdialenosť – vyhrala láska k šachu a súťaživý duch.