Untitled-1.png

 SOVA.png

  Vedenie školy ZŠ - Clementisova,  KNM oznamuje rodičom a žiakom, že školský rok sa začne v pondelok 5.9.2016 o 8:30 hod.

Slávnostné otvorenie nového školského roka  pre žiakov I. ročníka sa uskutoční vo veľkej telocvični. Riadne vyučovanie ako aj strava bude od utorka – 06.09.2016.

Tešíme sa na vás!

Už tradíciou medzi angličtinármi v našom okrese sa stala súťaž s názvom Feel the English in Verses, ktorú organizujú pani učiteľky zo základnej školy Nábrežná. Každoročne so žiakmi vyberáme vhodné súťažné príspevky, ktoré sa potom učia prednášať. Súťažne sme sa tento rok zúčastnili v troch kategóriách: recitácia poézie (Natália Juríčková, 9.A), prednes prózy (Veronika Marková, 8.A a Terézia Hájniková, 9.A) a čítanie neznámeho textu (Ivana Hmirová, 9.A a Ivana Uríčková, 9.A). Nesúťažne vystúpili žiaci 9.A s nacvičeným divadelným predstavením Bald Soprano.

Devín_1.jpg

Triedy 6.A a 9.A sa rozhodli, že sa počas Dňa detí spoločne vydajú na exkurziu do Bratislavy. Ráno sme preto hromadne nastúpili na rýchlik do hlavného mesta a dobrodružstvo mohlo začať. Kým žiaci 9.A chceli spoznávať mesto a jeho centrum, mladší žiaci si naplánovali prehliadku hradu Devín.